Shingle Kaplama

Shingle kaplama çatılarda hem estetik bir görüntü sergiler hem de her türlü kötü hava koşuluna karşı dayanıklı olduğu için yerinden oynamaz ve suyu geçirmez. Kiremitlerle yapılan çatılar artık tarihe karışıyor. Binanın ömrü kadar dayanıklı çatılar elde edebilmek için shingle kaplama sadece yeni yapılan yapılarda değil eskimiş çatıların yenilenmesinde de tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir.

Farklı desen ve renklerden oluşan shingle kaplama fiyatları metre kare üzerinden hesaplanmaktadır. Çatıya kiremit gibi ağırlık bindirmez çünkü m2 si 4 ila 5 Kilo arasındadır ve üzerinde yürümek oldukça kolaydır. Yapısı nedeni ile her türlü çatıya hatta kubbeli çatılara bile kolayca uygulanabilir bir malzemedir. Estetik görüntüsü nedeni ile yapıların çatılarında daha şık bir görsellik yaratır. Su olukları, bacalar ve mahya gibi kaplanmanın zor olduğu yerlerde bile Shingle kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kiremitte olduğu gibi kırılma yapmaz, aşınmaz ve sabitlenmesi nedeni ile sert rüzgarlarda bile yerinden oynama yapmaz.

Beton, ahşap, çelik fark etmeksizin her türlü çatı profili üzerine rahatlıkla uygulanabilir olması başlıca tercih nedeni olmaktadır. İşin ehli çatı ustalarının yaptığı shingle kaplama uygulaması iki şekilde yapılmaktadır. Çatının eğimine göre hem özel çiviler ile çakılarak sabitlenebilmekte hem de alevle ısıtılarak yapıştırma usulü ile tatbik edilmektedir. Çatınızı her türlü hava şartlarından korur.

Fiyat Al 0532 324 96 53
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?